Dünya'nın Ilk 3D Dokuma Ayakkabısı

Giyilebilir teknolojik ürünlerin de yaygınlaşması ile moda dünyasında çok fazla yenilik karşımıza çıkıyor. Yine 3D yazıcılar ile yapılmış ilginç kıyafet tasarımları ile haberler duyuyoruz. Kaliforniya’da kurulu küçük bir ürün geliştirme şirketi olan JS Enterprise geliştirdiği 3D Dokuma ile eski stil dokuma tezgahlarını geliştirerek kişiye özel ayakkabılar örebiliyorlar ve yaptıkları bu cihaz için Kickstarter.com üzerinden insanlardan destek bekliyorlar.

Bu teknoloji sayesinde hem düşük maaliyetli hem şık hemde kişiye özel ayakkabılar üretilebiliyor. Ayakkabı siparişinizi verirken seçtiğiniz renklerde ayakkabınızın modelini belirleyebiliyor seçtiğiniz ayakkabı numarasında tarzınıza uygun ayakkabıyı belirleyebiliyorsunuz. Kickstarter sürecinde 3D Dokuma cihazı yeteri kadar hazır olmadığı için şimdilik bir kaç renk seçeneği mevcut ancak kampanya hedefine ulaşırsa tasarım seçenekleride artacak.

 

JS Enterprise şirketinin ekibi de oldukça tecrübeli, öyle ki ekibin kurucularından Xiaoxi Shi hayatının yarısından fazlasını tasarım yaparak geçirmiş ve Nokia’nın 100 milyondan fazla satan modeli Nokia 1200 ın tasarımcısı.

 

Şirket Kickstarter üzerinden destekleri bekliyor ve bu şık ve rahat ayakkabılarla insanları buluşturmayı planlıyor