3D Yazıcı

3DPrinter bilgisayar üzerinde tasarlanmış veya 3 boyutlu olarak taranmış modelleri,  bir çok farklı malzeme kullanarak çok hızlı ve ekstra bir kalıp yada fikstüre ihtiyaç duymadan katmanlı üretim (Additive Manufacturing) olarak da kabul edilen 3d yazıcı teknolojisi, bilgisayar ortamında tasarladığınız 3 boyutlu objeleri somut hale dönüştürebileceğiniz hızlı prototipleme araçlarıdır. STL dosyası olarak kaydedilen 3 boyutlu tasarımlar, 3d yazıcıya gönderilerek katman katman gerçeğe dönüştürülür. Parçanızın detaylı ve renkli/renksiz bir prototipini size vermek için güncel 3d printer ve hızlı protoipleme teknolojilerinden faydalanarak baskı imkanı sunuyoruz.

3D Yazıcı ile Neler Yapılabilir ?

Kabaca söylemek gerekirse, 3 boyutlu olarak çizdiğiniz herşeyi 3D Yazıcı ile üretebilirsin. Sadece bazı tasarımları üretebilmek için profesyonel makinalar gerekebilir. Bu noktada ise FDM teknolojisi kullanan masaüstü 3D Yazıcılar sizin için yeterli olmayabilir. Ayrıca hangi maddeden baskı almak istediğinize göre de 3D Yazıcı değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse, protez el üretimden otomotiv sektöründe kullanılan 3D Yazıcıya, çikolata basan 3D Yazıcıdan meyve basan 3D Yazıcıya kadar bir çok farklı alanda kullanılıyor.

3D Yazıcılarımız

  ProJet® CJP 660Pro

ColorJet (CJP) çekirdek ve bağlayıcı içeren katmanlı 3D Yazıcı teknolojisidir. Materyalleri bir rulo ile yapı platformu üzerinden ince tabakalar halinde yayılır. 3DSystems patentli tam Renkli 3D Yazıcılar sistemi olan CJP ile 6 milyon renk basabilir, gerçeğe benzer maketler yapablirsiniz. Bu üç boyutlu yazıcı teknolojsi üniversiteler, tüketici ürünlerinin tasarımı, sağlık, eğitim modelleri, kristalografi, medikal öğretim modelleri gibi pek çok alan için mükemmeldir

Geniş inşa alanıyla sınıfındaki renkli 3D yazıcılar arasında en verimli ve kullanımı en kolay yazıcımız

Sektör çalışanları ile olağanüstü yüksek çözünürlükte modelleri üretebilmeleri için 4 kanal CMYK tam renkli 3D baskı yöntemini buluşturur. Projet 660Pro renkli 3D yazıcı profesyonel model dükkanları, mimarlar, tüketici ürünü tasarımcıları ve geliştiricileri, dijital imalatçılar ve pek çok profesyonel için idealdir.

 

Markforged Mark Two

 

Karbon Fiber, Fiberglass ve Kevlar malzemelerinin kuvvetini  birleştirerek mühendisler için tasarlanmış 3D yazıcı Karbon Fiber, Fiberglass ve Kevlar malzemelerinin kuvvetini birleştirerek: Fikstürler ve diğer işleme araçları Özel tasarım son ürün parçalar İşlevsel prototipleme Organik parçalar gibi alanlarda plastikten daha sağlam parçaların hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde üretilebilmesini sağlar.

    

 

Cubicon Single

     Cubicreator yazılımı ile 3 boyutlu tasarımlarınızı hem profesyonel hem de kolay bir şekilde cubicon 3D yazıcınızda üretime hazır hale getirin! 

     Tam Otomatik Profesyonel Masaüstü 3D Yazıcı Oto. Kalibrasyon, HEPA Filtre, Isıtmalı Ortam ve çok daha fazlası...Cubicreator yazılımı ile 3 boyutlu tasarımlarınızı hem profesyonel hem de kolay bir şekilde cubicon 3D yazıcımızda üretime hazır hale getirelim! Cubicon Single filamentleri: ABS, PLA, TPU ( ESNEK ) ve diğer filamentler.

Cubicon Style

Zortrax M200

Zortrax M200 3D yazıcı sanal projelerinizi üç boyutlu gerçekliğe dönüştürür. Prototipleme ve çeşitli üç boyutlu modeller yaratmak için kullanılır. Mekanik parçalar, yapılar, endüstriyel kalıplar, günlük hayatta kullanılan objeler ve promosyon ürünleri 3D baskı sayesinde üretilebilir. Üretim hacmi 200x200x185mm'dir. Daha büyük parçalar bir kaç parçada üretilip birleştirileblir. 90-400 mikron hassasiyetle baskı yapmanıza imkan sağlayan Zortrax M200 ile pürüzsüz ve mukavemetli baskıları son ürün olarak kullanabilirsiniz. Zortrax M200 filamentleri:

Z - ABS

Zortrax M200 için tasarlanmış standart bir termoplastik filamenttir. Pürüzsüz yüzey sağladığından sanayide ve prototip yapımında tercih edilir.

Z- ULTRAT 

Baskı sonrası işlemlerinde yarı mat yüzeyi sayesinde mükemmel bir sonuca ulaşabileceğiniz termoplastik bir üründür. 

Z-HİPS

Darbe dayanıklılığı için özel olarak geliştirilmiş bir termoplastik çeşididir. Baskı sonrası zımpara, yapıştırma ve boyama işlemleri için uygundur