Under Armour 3D Baskılı Atletik Ayakkabıyı Sunuyor

Atletik giyim üreticisi Under Armour, 2014 yılında, Reebok ile bir araya gelmiş ve giyilebilir 3 boyutlu baskıdan ayakkabı üretmişti. İki yıl sonra Autodesk Within’in tasarım yazılım paketini kullanarak  kafesli, 3D baskılı orta taban ile donatılmış yenilikçi Under Armour ArchiTech atletik ayakkabıyı ürettiler.

Amerikan altın madalyalı yüzücü Michael Phelps, Rio Olimpiyatları’na özel olarak, onun küçük oğlunun ayak izi ile kişiselleştirilmiş ArchiTech eğitim ayakkabılarını giymiş.Geçtiğimiz yılın 3D baskılı ArchiTech ayakkabılarının 96 çifti kısıtlı sayıda üretilmiş. Under Armour, spor ayakkabı serisini hoşa giden, minimalist bir tasarıma sahip olan yeni Futurist ile devam ettirme kararı aldı. Ayakkabıya hafif bir kafes ağı oluşturarak desteklemek için yeniden 3D baskı yapıldı.

Müşterilerin atletik ayakkabılardan bekledikleri hissi, hassaslığı ve konforu yaratmak için Under Armour, bir giyim fabrikasında kalıplanmış, dikişsiz SpeedForm uppers‘ları oluşturdu.Üstü pürüzsüz, ultrasonik dikişlere sahip olan ayakkabıda ayrıca stabilite ve destek için topuk sayacı mevcut. Sınırlı sayıda  üretilen ayakkabı topuk dengesini iyi bir şekilde sağladığıdan dolayı antrenmanlarda kullanım açısından ideal.